Стандард
ТЕХНОЛОГИЈА

Apple може да го замени iPad mini со поголем iPhone

Се повеќе има извештаи за потенцијалниот флексибилен iPhone на Apple, а најновиот го поврзува со „евтиниот“ iPad. MyDrivers сугерира дека Apple би можел да го замени iPad mini со нов флексибилен модел на iPhone, кој исто така ќе понуди можност за внесување содржина со паметно пенкало.

Минатата недела се појавија информации дека флексибилниот телефон на компанијата од Купертино може да има поддршка за стилусот, но не е познато дали тоа ќе биде сегашниот „Apple Pencil“ или некој нов уред. Дисплејот се очекува да биде помеѓу 7,3 и 7,6 инчи, со долг сооднос.

MyDrivers сугерира дека може да го видиме флексибилниот уред на Apple во текот на септември 2022 година, иако некои други извори сугерираат објава едвај во текот на 2023 година.

Поврзани вести

Не ви се допаѓа новиот Facebook? Вратете го стариот со едноставен трик

msp-admin

Првите паметни очила на Apple се предвесник на поамбициозен производ со проширена реалност

Влатко Зорба

Хероина од PS игра во Топ 100 на најубавите жени (ВИДЕО)

Влатко Зорба
error: Превземањето на содржина без дозвола од авторот е дело казниво со закон!!!