СТАНДАРД life
ТЕХНОЛОГИЈА

Apple подготвува AirPod Pro Lite?

Според DigiTimes, Apple се здружил со синџир на компании за снабдување со компоненти за развој на неколку нови производи. Меѓу нив голем интерес будат идните слушалки AirPod Pro Lite, но повеќе информации засега не се достапни.

Нивното постоење се споменува во извештајот за плановите на компанијата да го прошири своето производство преку партнери во Тајван, што е потребно заради ограничувања на епидемијата на новиот коронавирус во Кина.

Ве потсетуваме дека Apple ги претстави AirPods Pro во октомври, а стандардните AirPods се, исто така, достапни. Интересно е да се види како би се позиционирала можната Lite верзија и дали воопшто би се појавила. Името цитирано од DigiTimes звучи малку чудно, но не е исклучено AirPod да е правописна грешка.

Помеѓу другите производи споменати во материјалот се вклучени следната генерација iPad, Apple Watch и iMac. Се чини дека компанијата од Купертино ќе им наметне на своите партнери во Тајван да произведуваат поголеми количини на овие модели, што ќе и овозможи да се осигура од дополнителни проблеми што можат да се појават околу епидемијата во Кина.

Поврзани вести

Тинејџер во затвор за хакирање на Маск, Гејтс, Обама…

Влатко Зорба

PlayStation 5 ќе биде компатибилен со игри за оригиналните PlayStation, PlayStation 2, 3 и 4

msp-admin

Samsung со специјална „Star Wars“ верзија на Galaxy Note 10+

msp-admin