Стандард
ТЕХНОЛОГИЈА

Galaxy A32 5G – најевтиниот 5G модел на Samsung

Samsung го претстави својот најевтин смартфон со 5G конекција досега и тоа е Galaxy A32 5G. Уредот вклучува 6,5-инчен LCD-екран, HD + резолуција и слот во форма на солза во кој се наоѓа селфи камера од 13MP.

Моделот се базира на чипсет со 8-јадрен процесор со работен такт од 2,0 GHz, најверојатно Dimensity 720. Покрај тоа, има 4/6 / 8 GB RAM, 64/128 GB меморија што може да се зголеми и батерија со капацитет од 5000 mAh со капацитет од полнење до 15W.

Како што веќе знаевме од неодамнешните слики, главната камера не е во еден дел и секој сензор е посебен. Тој е четирикратен и вклучува сензор од 48MP со бленда f / 1.8, 8MP со ултра широкоаголна леќа, 5MP за макро фотографии и 5MP за „боке“ ефекти.

Меѓу другите параметри гледаме и USB Type-C порт, лоциран на страната на куќиштето, читач на отпечатоци и технологија Dolby Atmos. Телефонот ќе биде достапен во црна, бела, сина и виолетова боја.

Ќе биде достапен од 12 февруари во Германија по цена од 279 евра за верзијата со 64 GB меморија и 299 евра за онаа со 128 GB. Не е јасно за колкаво количество системската меморија станува збор во моментов.

Поврзани вести

Маск продолжува со ширење на Интернетот на Земјата: SpaceX испрати уште 58 Starlink сателити во орбитата

msp-admin

НАСА го објави планот за праќање човечки екипаж на Месечината, ќе чини 28 милијарди долари

msp-admin

Samsung работи на таблет со екран на преклопување

msp-admin
error: Превземањето на содржина без дозвола од авторот е дело казниво со закон!!!