34.8 C
Скопје
23 септември, 2023
СТАНДАРД life
ТЕХНОЛОГИЈА

Galaxy S21 Ultra и iPhone 12 Pro Max на тест за издржливост (ВИДЕО)

Корисниците гледаат на тестовите за издржливост генерално со сомнеж, бидејќи таквото тестирање генерално не дава премногу практични информации. Сепак, има и такви кои сметаат дека ваквите тестови се забавни.

Јутјуб каналот EverythingApplePro ги спореди Galaxy S21 Ultra и iPhone 12 Pro Max, еден против друг во тест за издржливост при фрлање на телефонот од висина.

Galaxy S21 Ultra ја изгуби покривката на објективот и му се скрши екранот на тестот, додека кај iPhone 12 Pro Max задниот дел беше скршен.

Целосниот процес можете да го погледнете во видеото подолу:

Поврзани вести

Дали спасот за планетата е луѓето да престанат да се размножуваат?

msp-admin

Фејсбук укинува уште една популарна опција, еве како да ги зачувате податоците пред да исчезнат

Влатко Зорба

Google воведува опција за стриминг на содржина помеѓу паметни уреди

msp-admin