Стандард
ТЕХНОЛОГИЈА

Google Pixel Fold доаѓа оваа година?

Добро познат инсајдер од социјалната мрежа Твитер откри дека телефонот Pixel Fold доаѓа оваа година.

Според Рос Јанг, во втората половина на оваа година треба да видиме најмалку три телефони на Samsung, четири модели од Oppo, Vivo и Xiaomi, но и еден модел од Google.

Се појавија информации дека Pixel Fold ќе има механизам за преклопување како Motorola Razr 2020 и Samsung Galaxy Z Flip.

Google наводно им се придружува на Xiaomi и Oppo, па затоа нарачува екрани на Samsung – со дијагонала од 7,6 инчи.

Поврзани вести

Microsoft ќе го затвори Skype for Business на 31 јули

Влатко Зорба

Познато како ќе изгледа Xiaomi Mi Note 10 со 5 камери (ФОТО)

msp-admin

Промовирана новата конзола: Сони го претстави Плејстејшн 5 (видео)

msp-admin