Стандард
ТЕХНОЛОГИЈА

Samsung наскоро би можел да го објави Galaxy Tab S7 Lite

Samsung минатата година го претстави одличниот Galaxy Tab S7, а оваа година можеме да видиме и објавување на подостапна верзија на овој таблет. Сметката на Твитер на WalkingCat објави можен маркетинг материјал за Galaxy Tab S7 Lite.

Нема многу информации за уредот, но се сугерира дека Galaxy Tab S7 Lite ќе има 12,4-инчен дисплеј и 5G конекција. Таблетот исто така, наводно, ќе ја поддржува одликата на Samsung Galaxy Continuity, што им овозможува на корисниците да добиваат телефонски повици и пораки од компатибилните телефони Galaxy.

Престојниот таблет Lite не се очекува да биде толку моќен како Tab S7, но ќе има подостапна цена. Galaxy Tab S7 чинеше 649 $ по издание, додека моделот Lite првично може да чини под 500 $.

Според „свиркачите“, таблетот ќе биде објавен во текот на јуни, кога се очекува и Tab A7 Lite.

Поврзани вести

Хакери добиле пристап до изворниот код на Microsoft

Влатко Зорба

iPhone 11 ќе предупредува кога користите неоригинални делови

msp-admin

Како би реагирале доколку имате ноќна средба како оваа? (ВИДЕО)

msp-admin