СТАНДАРД life
Балкан микс

„СТРАШНА БОЛКА И СТРАШЕН ПРОЦЕС! Марија Шерифовиќ во агонија по естетска корекција

Српската пејачка Марија Шерифовиќ синоќа одговараше на прашањата на следбениците на социјалната мрежа Инстаграм.

Популарната пејачка беше запрашана од следбеник кога планира да ја извади фиксната протеза.

-Па, пред се, тоа се страшни болки и страшен процес кој бара многу дисциплина и трпение… Страшни болки, кои не би ги посакала ниту на луѓе кои ми се ужасно гадни. Ќе се исплати. Се надевам дека ќе ги симнам за шест месеци – одговори Шерифовиќ.

Марија на почетокот на оваа година реши да стави фиксна протеза, а во оваа прилика им се обрати и на своите следбеници на социјалната мрежа Инстаграм.

По една дилема, популарната пејачка и член на жирито на „Ѕвезда Гранда“ се одлучи за оваа естетска корекција.

-Од денеска и официјално „мутава“. Ви кажав дека долу имам фиксни протези. Горе имав експандер. Сега е отстранет, заедно со фолиите. Имам протези и горе. Не ме прашувајте ништо, на работ сум на нервен слом, но не се откажувам – изјави тогаш Шерифовиќ на својот Јутјуб канал.

Поврзани вести

С.А.Р.С. за прв пат настапува во Лондон

Urednik

По операцијата, поранешниот тапанар на Бијело дугме повторно хоспитализиран

Urednik

Славица Чуктераш ужива во новата љубов по СКАНДАЛОТ, еве кој е нејзиниот НОВ ДЕЧКО!

Radmila Tasevska