Стандард
БИЗЛАЈФ

Pizza Hut со нов хит – кора од пица полнета со кашкавал, но без остатокот од пицата

Pizza Hut има свој адут за пандемиско натпреварување на ланците за брза храна во создавањето на најинтересната и најевтината понуда.

Во годината кога кората исполнета со кашкавал ќе прослави 25 години, Pizza Hut им понуди на потрошувачите само кора полна со кашкавал. А името? „Ништо, освен полнета кора“, се разбира.

Оваа понуда е ограничена на ресторани во Далас и Лос Анџелес од вторник до четврток оваа недела.

Специјалитетот ќе биде бесплатен за првите 50 клиенти кои ќе потрошат 10 $ на други производи. Клиентите исто така можат да купат полнета кора од пица со три полнења за 11,99 американски долари.

– Многумина се обидоа да го направат тоа, но сепак има само една оригинална полнета кора – рекоа во Pizza Hut.

Конкуренцијата меѓу рестораните за брза храна се вжешти за време на пандемијата кога мал број Американци одеа во ресторани, додека повеќето нарачуваа.

Поврзани вести

Работата од дома нè оддалечи од колегите, но не само физички: Кои се последиците од недостатокот на интеракција?

Влатко Зорба

Хрватска има план за излез од кризата: Ги претвора туристите во жители

Влатко Зорба

Што работел Том Брејди пред да стане најдобриот квотербек во историјата?

Влатко Зорба
error: Превземањето на содржина без дозвола од авторот е дело казниво со закон!!!