СТАНДАРД life
ЕКОНОМИЈА

Бензините поевтинуваат за еден денар, а дизелот за денар и пол

Бензините од полноќ поевтинуваат за еден денар, а дизелот и Екстра лесното масло за домаќинство за денар и половина, одлучи денеска Регулаторната комисија за енергетика.

Новата цена на Еуросупер БС-95 ќе изнесува 58,50 денари, а Еуросупер БС-98 ќе се продава по цена од 60,50 денари за литар.

Еуродизелот и Екстра лесното масло за домаќинство ќе чинат 49 денари за литар.

Малопродажната цена на Мазутот се намалува за 1,407 ден/кг со што сега ќе се продава по цена од 24,549 ден/кг.

Поврзани вести

Атанасов: Угостителските објекти пред повторно отворање да се дезинфицираат

Анализа за искористеност на финансиската поддршка за месеците февруари и март 2021 година

Влатко Зорба

Листа на најплатени професии во Македонија

Берта Китинска