Стандард
ЕКОНОМИЈА

Димковски и Бабовски ќе присуствуваат на инфо-денот за ИПАРД во Струмица

Во Струмица денеска продолжува инфо-караванот за Мерката 3 од ИПАРД 2 Програмата.

На работилницата што ќе се одржи во рамки на инфо-денот ќе присуствуваат министерот за земјоделство, шумарство и водостопанство, Трајан Димковски и директорот на Агенцијата за финансиска поддршка во земјоделството и руралниот развој, Николче Бабовски.

Мерката 3 е за инвестиции во средства за преработка и маркетинг на земјоделските и рибините производи, а земјоделците на работилницата ќе бидат информирани како да ги искористат достапните финансиски средства.

Инфо-караванот почна вчера, од Ранковце и Свети Николе, а треба да продолжи на 15 јануари во Прилеп, потоа на 16 јануари во Тетово и Кичево, на 17 јануари во Скопје, на 23 јануари во Битола на 24 јануари во Градско и на 28 јануари во Кочани.

Инфо-деновите за Мерката 3 ќе завршат во Богданци на 29 јануари.

Поврзани вести

Компанијата „ВИК“ ќе добие државна помош за втор инвестициски циклус

Александар Петровски

СКСЗМ го вклучи Косово во извештајот на Светскиот Економски Форум

Влатко Зорба

На американската економија и се заканува колапс, тврди поранешен висок функционер во ММФ

Влатко Зорба
error: Превземањето на содржина без дозвола од авторот е дело казниво со закон!!!