Стандард
ЕКОНОМИЈА

ДЗС: Цените на угостителските услуги во декември останаа на исто ниво

Цените на угостителските услуги во декември, во споредба со ноември, останаа на исто ниво, покажуваат податоците на Државниот завод за статистика.

Цените на угостителските услуги во декември, во однос на истиот период лани, се зголемени за 0,5%.

Кумулативно, цените на угостителските услуги за периодот јануари – декември 2020 година, во однос на истиот период од минатата година, се зголемени за 0,4%, додека во однос на декември 2019 година се зголемени за 0,4%.

Поврзани вести

„Адора“ и Фондацијата „Новак Ѓоковиќ“ ќе соработуваат за реставрација на детска градинка

Влатко Зорба

Банкари: Пандемијата ќе наштети на глобалната економија за над 5 трилиони долари

Stefanija Kuzmanovska

Една од најголемите светски компании за недвижности Ре/Макс започнува со работа на македонскиот пазар

Влатко Зорба