Стандард
ЕКОНОМИЈА

Регулаторна со нов ценовник: Од полноќ поскапува бензинот

Регулаторната комисија за енергетика денеска ги соопшти новите цени на горивата.

Од ноќеска цената на горивата „Супер 95“ и „Супер 98“ се зголемува за половина денар по литар и ќе се продаваат по цена од 48,50 и 50,50 денри.Цената на дизел горивото останува непроменета, односно ќе се точи по цената од 45,00 денари за литар, соопштија од Регулаторна.

Минатата недела ензините се намалија за 0,5 денари, а цената на дизелот за 1 денар. Цената на екстра лесното масло за домаќинство се намали за 1,50 денари.

Поврзани вести

Производите со ознаката „Купувам домашно“ треба да бидат на посебен рафт или со ознака

Кочанските стопанственици остварија средба со директорите на Агенцијата за вработување и на Фондот за иновации

Берта Китинска

Угостителите ги зголемија цените на услугите

Берта Китинска
error: Превземањето на содржина без дозвола од авторот е дело казниво со закон!!!