ЕКОНОМИЈА

Угостителска комора: Мерките кои треба да се исполнат за да отворат угостителските објекти се ригорозни

Од Туристичко-угостителската комора порачуваат дека се дозволува работа со 30 проценти од капацитетите, а трошоците за плати, сметки, кирии, остануваат исти.

“Мерките кои треба да се исполнат за да отворат угостителските објекти се ригорозни. Се дозволува работа со 30 проценти од капацитетите, а трошоците за плати, сметки, кирии, остануваат исти. Со ваков протокол нема економска логика голем дел од нив да ги отворат терасите, ” велат од Туристичко-угостителската комора

"Мерките кои треба да се исполнат за да отворат угостителските објекти се ригорозни. Се дозволува работа со 30 проценти…

Gepostet von Туристичко – угостителска комора на Македонија am Sonntag, 24. Mai 2020

 

Поврзани вести

Угостителските објекти очекуваат да започнат со одржување на прослави

Генералниот директор на Светската трговска организација поднесува оставка

Stefanija Kuzmanovska

Анѓушев: Берзата треба да се искористи за вбризгување свеж капитал во компаниите

user3

Работниците кои ќе останат без работа поради кризата ќе добиваат надомест од државата

MEMO стана член на европската асоцијацијата на европски берзи на електрична енергија

Ако имате идеја за бизнис, пријавете се на онлајн акцелераторската програма

Берта Китинска