Стандард
ЕКОНОМИЈА

Владата објави список на компании кои добиле помош, а не ја исплатиле

Владата го објави список на компании кои добиле државна помош поради Ковид 19, а парите не ги исплатите на работниците.

Целиот список на имињата на компаниите можете да го видите ТУКА!

Поврзани вести

Ангеловски: Ги очекуваме протоколите, се надеваме дека има измени според нашите барања

НУК: Унифицирани препораки и протоколи за работа во услови на пандемија „да“, ограничување на работното време „не“

Влатко Зорба

Субјектите што нема да влезат во Регистарот на вистински сопственици ќе се соочат со проблеми со финансиското работење

Влатко Зорба
error: Превземањето на содржина без дозвола од авторот е дело казниво со закон!!!