22.8 C
Скопје
24 септември, 2023
СТАНДАРД life
КОМПАНИИ

Безос се повлекува од функцијата извршен директор на „Амазон“

Американскиот милијардер Џеф Безос ќе ја напушти функцијата извршен директор на „Амазон“, соопшти денеска компанијата.

Според „Дејли меил“, Енди Џеси ќе го замени на таа позиција.

– Возбуден сум што објавувам дека Енди Џеси ќе стане новиот извршен директор. Имам намера да ги насочам енергијата и вниманието кон нови производи и иницијативи – изјавил Безос во е-пошта испратена до вработените.

Поврзани вести

Рекорден број ресторани во Јапонија банкротираа за време на пандемијата

Влатко Зорба

Железо од Макстил за уметнички скулптури – донација од материјали и апарати за студентите на Факултетот за ликовни уметности

msp-admin

GDPR допрва ќе станува поголем и пострашен

Влатко Зорба