Стандард
КОМПАНИИ

ЕСМ ќе донира три милиони денари помош за Албанија

„Електрани на Северна Македонија“ (ЕСМ) ќе донира три милиони денари помош за Албанија. Средствата ќе бидат уплатени на наменската сметка за помош отворена од Црвениот крст во земјава.

Одлуката да се донираат средства е донесена на посебна седница на Управниот одбор на компанијата.

Од ЕСМ денеска информираа дека генералниот директор Васко Ковачевски упатил писмо до директорот на државната „Албанска електроенергетска компанија“ (КЕШ), Бенет Беци во кое понудил помош и изразил сочувство за загинатите во земјотресот.

Поврзани вести

Идејата на Марин за 4-дневна работна недела е спроведена во други земји – и тоа со успех!

msp-admin

Рекорден пад на невработеноста во САД во јуни

msp-admin

Facebook воведува нова услуга, а може да ја користат и тие што немаат профил

msp-admin
error: Превземањето на содржина без дозвола од авторот е дело казниво со закон!!!