Стандард

Земјотрес

КОМПАНИИ

ЕСМ ќе донира три милиони денари помош за Албанија

msp-admin
„Електрани на Северна Македонија“ (ЕСМ) ќе донира три милиони денари помош за Албанија. Средствата ќе бидат уплатени на наменската сметка за помош отворена од Црвениот...
ТЕХНОЛОГИЈА

Смартфоните на Xiaomi алармираат при земјотрес

msp-admin
Пред неколку месеци, Xiaomi објави функција за предупредување за земјотрес, а подоцна и официјално ја додаде во фирмверот на своите нови паметни телефони. Кинеските корисници...
error: Превземањето на содржина без дозвола од авторот е дело казниво со закон!!!