Стандард
КОМПАНИИ

Римац изгуби стотина илјади евра поради откажување на саемот во Женева

Поради корона вирусот, откажан беше саемот за автомобили во Женева, што требаше да се одржи од петти до 15-ти овој месец.

“До Женева возевме три автомобили, се убивме од работа, штандот е направен, платени се билети и сместување за 40 луѓе и имате стотина илјади евра трошоци што отидоа во ветар“, напишал Мате Римац, основач на Rimac Automobili, на Facebook, цитиран од Бизнис Инфо.

Од Palexpo, местото каде што се одржува настанот, исто така, посочија дека се преземаат сите мерки за вработените да ги минат неопходните проверки дека не покажале некакви знаци и симптоми од вирусот 14 дена при пристигнувањето во Швајцарија. Исто така, беше најавено дека организаторите соработуваат со здравствените власти во државата и внимателно се следи ситуацијата, а очигледно состојбата доведе до тоа настанот да биде одложен.

Поврзани вести

ОКТА инсталираше фотоволтаична централа на меѓународното училиште НОВА

msp-admin

Тесла привремено го прекинува производството во Калифорнија?

Влатко Зорба

Закерберг најави ревидирање на правилата на Фејсбук

msp-admin
error: Превземањето на содржина без дозвола од авторот е дело казниво со закон!!!