Стандард
КОМПАНИИ

Цените на угостителските услуги повисоки во октомври

Цените на угостителските услуги во октомври оваа година, во однос на истиот период лани, се зголемени за 0,5%, покажуваат податоците на Државниот завод за статистика.

Угостителските услуги во октомври, во споредба со септември, останаа непроменети.

Кумулативно, цените на угостителските услуги за периодот јануари – октомври 2020 година, во однос на истиот период од минатата година, се зголемени за 0,4%, додека во однос на декември 2019 година имаат пораст од 0,4%.

Поврзани вести

Тесла веќе заработи повеќе од биткоин отколку од електрични возила

Влатко Зорба

Автомат клубовите Астра донираа медицинска опрема вредна 20.000 евра на болницата во Тетово

msp-admin

Поскапата нафта може да биде оружје на Путин против руското незадоволство

Влатко Зорба
error: Превземањето на содржина без дозвола од авторот е дело казниво со закон!!!