Стандард
КОМПАНИИ

Apple ги затвори продавниците во Кина поради коронавирусот

Apple соопшти дека ги затвора сите свои капацитети во Кина поради коронавирусот.

Продавниците нема да бидат отворени до 9-ти февруари, јавија агенциите.

Превентивните мерки имаат за цел да обезбедат јавно здравје, соопшти корпорацијата.

Компанијата го следи примерот на училишта, канцелариите и фабрики низ Кина кои го продолжија одморот по повод Лунарната Нова година во обид да го спречат ширењето на коронавирусот.

Поради него, оваа недела Светската здравствена организација прогласи меѓународна итна состојба.

Поврзани вести

Конкуренцијата меѓу производителите на батерии за електрични возила може да го промени пазарот

Влатко Зорба

Деспотовски: Инициравме креирање на регионален Фонд за иновации со кој ќе се искористи потенцијалот на регионалниот пазар

msp-admin

Жените во ИТ секторот ја обвинуваат пандемијата за побавно напредување во кариерата

Влатко Зорба
error: Превземањето на содржина без дозвола од авторот е дело казниво со закон!!!