СТАНДАРД life
КОМПАНИИ

Биткоинот порасна на 20.000 американски долари

Биткоинот надмина 20.000 американски долари, и со тоа го проби психолошкиот праг. Ова е пресвртна точка во споредба со она што се очекуваше и предвидуваше за дигиталните средства оваа година.

Најпознатата криптовалута во светот порасна денес за дури 7,8%, на 20,866 долари, според „КоинДеск“.

Според аналитичарите, ова е нов почеток за биткоинот и крипто-валутите.

Поврзани вести

Кој најмногу го купува руското злато?

msp-admin

Германската индустрија очекува подобрување во 2021 година

Влатко Зорба

Гејтс инвестира 125 милиони американски долари во лек против коронавирус

msp-admin