Стандард
КРИПТОВАЛУТИ

Етерот поскапе за 8%, достигна нов рекорд

Криптовалутата етереум скокна за над осум проценти денес и ја достигна највисоката вредност на сите времиња – 2.600 долари, продолжувајќи да расте од почетокот на неделата.

Втората светска криптовалута според пазарната вредност, по биткоинот, постепено се приближува до пазарната капитализација од 300 милијарди долари.

Во моментов ЕТХ се тргува за 2.604 долари, според КоинМаркетКап.

Поврзани вести

Дали ова ќе биде најуспешниот месец за Биткоин?

Влатко Зорба

Кубан: Dogecoin може да достигне 1 долар

Влатко Зорба

Марк Кубан откри 3 од неговите инвестиции во алтткоин

Влатко Зорба