Стандард

Етер

КРИПТОВАЛУТИ

Создаде криптовалута на 19-годишна возраст и сега е ВТОРА НАЈВРЕДНА во светот

Виталик Бутерин, 27-годишен руско-канадски програмер, ја создаде дгиталната валута етер во 2013 година, кога имал само 19 години. Криптовалутата беше лансирана во 2015 година, а...
КРИПТОВАЛУТИ

Етерот поскапе за 8%, достигна нов рекорд

Влатко Зорба
Криптовалутата етереум скокна за над осум проценти денес и ја достигна највисоката вредност на сите времиња – 2.600 долари, продолжувајќи да расте од почетокот на...
КРИПТОВАЛУТИ

Нов рекорд на етерот, во сериозен плус е биткоин

Влатко Зорба
Откако минатата недела ја проби „магичната граница“ од 60.000 долари, и падна на 57.000 долари вчера, биткоинот денес повторно изненадува. Утрово, оваа криптовалута започна во...