Стандард
КРИПТОВАЛУТИ

Врвен аналитичар предвидува скок на цените на овие две криптовалути

Популарен трговец со крипто-средства и аналитичар именува два алткоини за кои тој вели дека имаат најголем потенцијал за движење нагоре, додека закрепнува пазарот.

Аналитичарот, познат во индустријата како Smart Contracter, вели дека децентрализираните протоколи за финансирање (DeFi) Aave (AAVE) и Synthetix (SNX) веројатно ќе скокнат најмногу, со оглед на тоа колку се стабилни во споредба со другите алткоини за време на неодамнешната корекција на пазарот.

Bluntz забележува дека наместо да достигне пониски падови, повеќето од воспоставените средства на DeFi регистрираат повисоки врвови, и затоа треба да се очекува скок во двоцифрен опсег.

„[Поголемите] DeFi токени како AAVE, SNX, итн. веројатно ќе скокнат најмногу, бидејќи најмалку паднаа“, вели тој.

Трговецот им соопшти на своите 107.600 следбеници дека очекува Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH) и Lightcoin (LTC) да пораснат во првата недела од март пред да забележат пад.

Bluntz, исто така, очекува Биткоин да достигне близу 50.000 долари во првата недела од март пред да падне под 40.000 долари околу средината на овој месец.

Во случајот на Ethereum, Bluntz забележува закрепнување пред втората најголема криптовалута според пазарната капитализација да достигне отпор на околу 1.600 американски долари.

Ethereum потоа ќе падне и ќе најде поддршка на нешто повеќе од 1.000 УСД пред да се опорави за да достигне рекордно ниво од над 2.200 долари.

Поврзани вести

Биткоин „гравитира“ околу 58.000 долари во очекување на нов рекорд

Влатко Зорба

Биткоин вреди повеќе од 60.000 долари – раст од 80% од почетокот на годинава

Влатко Зорба

Coinbase надмина 9 милијарди долари дневен обрт

Влатко Зорба
error: Превземањето на содржина без дозвола од авторот е дело казниво со закон!!!