СТАНДАРД life
Секс и врски

Тренер за запознавање откри за што да разговарате на првиот состанок и како да ја пронајдете идеалната личност

Тренерот за запознавање, Карла Елија за нејзиниот сопруг; љубовта на нејзиниот живот; се вери по само шест месеци врска, а сега сака да им помогне на самците да ги најдат своите совршени партнери.

Инаку, Елија може да се пофали со дури еден милион следбеници на TikTok, а сите кои се сингл и сакаат врска, ги советува да зборуваат за своите цели на првите состаноци и да прескокнат една тема; своето минато. „Не зборувај за минатото, зборувај за желби и соништа!“, рече таа неодамна во видеото на YouTube.

Таа исто така објасни дека е со нејзиниот сопруг Дастин, кого го запознала преку „Бамбл“ и се омажила во мај 2022 година. На првиот состанок таа зборувала за нејзините надежи и желби за иднината; за тоа каков живот и семејство сакаат и двајцата, каде би сакале да живеат и слично. „Пред да се сретнеме, чувствував дека следната личност со која ќе излегувам ќе биде онаа за мене“, открила тренерката од Сан Диего за NY Post, па се свршила со него само шест месеци по првиот состанок.

„За многумина тоа би било пребрзо, но јас точно знаев што барам, што е клучно за добра врска“, вели Елија, додавајќи дека таа и Дастин имале среќа што и двајцата ги сакале истите работи. „Беше на мојата фреквенција и со исто ниво на енергија“, додава тренерот, кој потоа решил да ги поттикне другите да бараат луѓе со кои се најкомпатибилни.

„Треба да знаете каков тип на личност сте и какви типови на луѓе ве привлекуваат, а за тоа не може да се преговара!“, вели таа и затоа смислила „водич за наоѓање партнер“, т.е. листа која треба да му помогне на сите да ги најдат своите идеални партнери. Направете листа, вели тој, која ќе ги вклучи трите најважни квалитети што треба да ги има вашиот партнер од соништата и трите физички карактеристики што треба да ги исполнува.

„Кога одите на состаноци, живејте според она што сте го напишале затоа што е неопходно да најдете некој привлечен“, објасни таа.

Тој список, вели таа, треба да ги одразува вашите стандарди, така што на состаноци не ни помислувате дека „вистинската“ личност е некој што не исполнува се што е напишано. „Така ќе спречите губење време и ќе се фокусирате на оние кои го имаат она што ви е важно“.

Која е идеалната разлика во години за успешна врска?

Поврзани вести

Еве колку често треба да имате секс за да го забавите стареењето

Radmila Tasevska

Експертите откриваат: Дали сексот е подобар наутро или навечер?

Radmila Tasevska

4 мали грешки во состаноците кои брзо ги одбиваат мажите

Urednik