СТАНДАРД life

40 милијарди долари

ЕКОНОМИЈА

Извозот на „жолто злато“ лани беше скоро 40 милијарди долари

Stefanija Kuzmanovska
Додека сè уште не е извесна судбината на “црното“ злато и најголемите производители на нафта кројат планови за спас, ние ќе направиме анализа на најголемите...
ЕКОНОМИЈА

Бил Гејтс ќе насочи скоро 40 милијарди долари за борба против коронавирусот

Stefanija Kuzmanovska
Основачот на Мајкрософт, милијардер и филантроп, Бил Гејтс, за „Фајненшл тајмс“ изјави дека очекува дека неговата фондација скоро целосно ќе се осврне на пандемијата на...