СТАНДАРД life

пченица

ЕКОНОМИЈА

Извозот на „жолто злато“ лани беше скоро 40 милијарди долари

Stefanija Kuzmanovska
Додека сè уште не е извесна судбината на “црното“ злато и најголемите производители на нафта кројат планови за спас, ние ќе направиме анализа на најголемите...
ЕКОНОМИЈА

Бектеши за информациите на Инфомакс: Објавувањето лажни вести се казниви по Закон

Дел од медиуми  денеска објавија дека камиони со македонска пченица се извезуваат во Косово и дека имаме резерви за само 26 дена. -Сакам да им...
КОМПАНИИ

АФПЗРР исплати близу 17,4 милиони денари за субвенци за откупена пченица од домашно производство

msp-admin
Агенцијата за финансиска поддршка во земјоделството и руралниот развој, денеска на сметките на откупувачите на пченица од домашно производство, исплати близу 17,4 милиони денари. Директорот...