Стандард

Алткоин

КРИПТОВАЛУТИ

Grayscale се насочува кон Chainlink, Cardano, Polkadot…

Влатко Зорба
Во неодамнешното соопштение за печатот, Grayscale официјално објави дека го следи создавањето на нови крипто-фондови базирани на Chainlink, Yearn.Finance, Cardano и други големи алткоини. Најголемиот...
КРИПТОВАЛУТИ

Dogecoin предизвика вистинско лудило на пазарите

Влатко Зорба
И оваа недела донесе големи турбуленции на пазарот на криптовалути. Dogecoin скокна за 1.100 проценти повеќе во петокот и достигна 0,0779 долари, надминувајќи го рекордот...
error: Превземањето на содржина без дозвола од авторот е дело казниво со закон!!!