Стандард

Грејскејл

КРИПТОВАЛУТИ

Grayscale купува Лајткоин со неверојатно темпо

Влатко Зорба
Менаџерот на крипто фондот „Grayscale Investments“ го откупи најголемиот дел од „ископаниот“ Лајткоин минатиот месец, според податоците на инструментот „Bybt“. Grayscale во моментов поседува повеќе...
КРИПТОВАЛУТИ

Grayscale се насочува кон Chainlink, Cardano, Polkadot…

Влатко Зорба
Во неодамнешното соопштение за печатот, Grayscale официјално објави дека го следи создавањето на нови крипто-фондови базирани на Chainlink, Yearn.Finance, Cardano и други големи алткоини. Најголемиот...
КРИПТОВАЛУТИ

Grayscale продолжува да купува повеќе Bitcoin отколку што се „ископува“

Влатко Зорба
Дигиталниот менаџер на средства Grayscale не забавува со акумулацијата на Bitcoin. Тој додаде околу 40.000 BTC на залихите на 13 јануари. Ова е Bitcoin во...
КРИПТОВАЛУТИ

Grayscale купи Биткоини за 590 милиони долари за еден ден

Влатко Зорба
Најголемиот менаџер со дигитални средства, Grayscale Investments поставија рекорд за најголемото единечно купување на Биткоин направено за еден ден, откако компанијата вчера додаде 16.244 БТК....
КРИПТОВАЛУТИ

Grayscale купуваат над 5.000 Bitcoin за помалку од 24 часа

Влатко Зорба
Цената на Bitcoin (BTC) падна на пониски нивоа откако достигна рекордно ниво од 42.000 долари. Најголемото дигитално средство неодамна успеа да ги следи неговите стапки...
КРИПТОВАЛУТИ

Пензиските фондови активно инвестираат во Bitcoin преку Grayscale

Влатко Зорба
Пензиските фондови почнуваат да инвестираат во Bitcoin (BTC), според институционалната фирма за управување со крипто-средства Grayscale. Извршниот директор на Grayscale, Мајкл Соненштајн, за „Блумберг“ изјави...
error: Превземањето на содржина без дозвола од авторот е дело казниво со закон!!!