Стандард

Ангеловска-Бежовска

КОМПАНИИ

НБ може да ја продолжи одложената отплата на кредитите, ако има втор бран на кризата

msp-admin
Гувернерката на Народната банка Анита Ангеловска – Бежовска во вечерашното гостување на телевизија Телма изјави дека како централна банка се подготвени доколку има втор бран...
ЕКОНОМИЈА

Ангеловска-Бежовска: Депозитите на граѓаните се безбедни

Депозитите на граѓаните се безбедни. Нема потреба од никаков страв кај граѓаните. Депозитната база е стабилна, порача вечерва гувернерката на Народната банка Анита Ангеловска-Бежовска на...