СТАНДАРД life

Бафет

КОМПАНИИ

Бафет: Коронавирусот е „страшна работа“, но сега е време да се купуваат акции

msp-admin
Менаџерот за инвестицискиот фонд Berkshire Hathaway, Ворен Бафет го нарече ширењето на новиот коронавирус „страшна работа“, но истакна дека сега не е време да се...
КОМПАНИИ

Најголемииот американски донатор за 5 години донирал над 14 милијарди долари

msp-admin
Американското списание „Форбс“ истражуваше кои се најголемите донатори во Соединетите држави, повикувајќи се на податоците за периодот 2014-2018 година. „Форбс“ забележува дека тие ги пресметале...