Стандард

Бајнанс

КРИПТОВАЛУТИ

Рекорден сообраќај на Binance – берзата затвори „врати“ за час

Влатко Зорба
Водечката берза на криптовалути Binance беше принудена да ги прекине своите услуги за спот и маргжа трговија само неколку минути откако нејзиниот извршен директор се...
КРИПТОВАЛУТИ

Binance сака луѓето да користат крипто-средства преку нивната нова услуга

Влатко Зорба
Берзата за криптовалути Binance лансираше нов систем на плаќање, наречен Binance Pay, и според нејзиниот извршен директор, овој потег има за цел да ги натера...
КРИПТОВАЛУТИ

Директорот на „Binance US“: Bitcoin ќе достигне 100.000 долари

Влатко Зорба
Кетрин Коли, извршен директор на клонот на крипто-берзата „Binance“ во Соединетите држави, смета дека сегашниот биков пазар на Bitcoin (BTC) е знак дека крипто-средството може...
error: Превземањето на содржина без дозвола од авторот е дело казниво со закон!!!