Стандард

плаќања

КРИПТОВАЛУТИ

Binance сака луѓето да користат крипто-средства преку нивната нова услуга

Влатко Зорба
Берзата за криптовалути Binance лансираше нов систем на плаќање, наречен Binance Pay, и според нејзиниот извршен директор, овој потег има за цел да ги натера...
КОМПАНИИ

ЕУ ќе воведе ограничување за плаќање во готовина до 10.000 евра?

Влатко Зорба
Апсолутен плафон за плаќање во готовина може да се воведе во Европската унија, кој според предлогот би изнесувал 10.000 евра. Работен документ на три страници...
КОМПАНИИ

Дигитално евро: Дали ќе постои и како може да изгледа?

Влатко Зорба
Претседателот на Европската централна банка (ЕЦБ), Кристин Лагард, оваа недела прокоментира дека финансиската институција ќе продолжи да се движи кон воведување на дигиталното евро, кое...
КОМПАНИИ

Сè повеќе плаќаме со мобилен телефон

msp-admin
Заради согледување на движењата кај плаќањата, во услови кога навиките за начинот на извршување на плаќањата се менуваат заради влијанието на пандемијата на ковид-19, Народната...
error: Превземањето на содржина без дозвола од авторот е дело казниво со закон!!!