Стандард

БлекРок

КРИПТОВАЛУТИ

И BlackRock ќе купува биткоин

Влатко Зорба
Уште една вест објавена синоќа даде дополнителен ветер во грбот на биткоинот. Најголемиот светски менаџер на средства BlackRock започнува да ја купува најпопуларната криптовалута. Оваа...
КОМПАНИИ

Средствата на BlackRock достигнаа рекордни 8,68 трилиони долари

Влатко Зорба
Средствата управувани од BlackRock се искачија на рекордни 8,68 трилиони долари во четвртиот квартал по големиот прилив на капитал во сите области на нејзиното деловно...
error: Превземањето на содржина без дозвола од авторот е дело казниво со закон!!!