Стандард

буџетски дефицит

КОМПАНИИ

144 милијарди долари: Рекорден буџетски дефицит на САД во декември

Влатко Зорба
Американската влада пријави буџетски дефицит во декември од 144 милијарди долари, што е рекордна сума за месецот, објави Ројтерс. Причината е далеку повисоки трошоци за...
ЕКОНОМИЈА

САД го остварија најголемиот буџетски дефицит во историјата

Stefanija Kuzmanovska
Владата на САД го оствари најголемиот месечен буџетски дефицит во историјата во јуни, откако трошоците за програмите за борбата противкоронавирусот се зголемија, а приходите од...
error: Превземањето на содржина без дозвола од авторот е дело казниво со закон!!!