Стандард

Чат-Ботови

ТЕХНОЛОГИЈА

Microsoft ќе нè враќа од задгробниот живот?

Влатко Зорба
Американскиот софтверски гигант Microsoft поднесе патент, што создава интригантна можност за дигитално преродување на луѓето како чат-ботови. Наместо традиционалниот метод за обука на чaт-ботови со...
error: Превземањето на содржина без дозвола од авторот е дело казниво со закон!!!