Таг : чорба

Здравје и Храна МАГАЗИН

Еднаш неделно исчистете го организмот од масти и токсини

Издвојте еден ден во седмицата за да го исчистите организмот од месо, слатки, пецива. Цел ден јадете само чорба и исчистете го телото. Здравјето доаѓа...
Здравје и Храна МАГАЗИН

За лесна вечера: Говедска супа со зеленчук (РЕЦЕПТ)

Елена Даскалова
Супите и чорбите содржат месо, зеленчук и зачини, чија комбинација помага и да се заситите, но и да се затоплите во ладните зимски денови. Состојки:...
Здравје и Храна МАГАЗИН

Телешка чорба за јакнење на детскиот имунитет

Состојки за чорба: – 450 гр. телешко месо – 2 моркови – 1 црвен кромид – 1 магдонос – 1 пашканат – лист од целер...