Стандард

Данок на доход

КОМПАНИИ

Унгарија: Младите под 25 години нема да плаќаат данок на доход

Влатко Зорба
Унгарија планира целосно да ги ослободи младите под 25 години од плаќање персонален данок на доход најдоцна од јануари 2022 година, објави денеска премиерот Виктор...
error: Превземањето на содржина без дозвола од авторот е дело казниво со закон!!!