СТАНДАРД life

ЕМА

Балкан микс

Ема Радујко: Моето поранешно момче е најдобриот фраер на естрадата

Radmila Tasevska
Младата пејачка Ема Радујко гостуваше во Радио С3 каде и беше претставен интересен предизвик. Пејачката и Тиктокерка мораше да го избере најдоброто машко на сцената,...
Стил

Сара Џесика Паркер ја избра чантата на годината – неодолив модел кој може да се носи на многу начини

Urednik
Сара Џесика Паркер ја избра чантата на годината – а ја потпишал непознат за јавноста дизајнер. Нејзиното име е Марија Габриела Дуке, а таа е...
БИЗЛАЈФ

Ковид сертификатите не се потврда за вакцинација, туку за здравствената состојба

Влатко Зорба
Вакцинација, PCR тест или доказ дека некој го прележал Ковид-19 ќе бидат клучните елементи на ЕУ дигиталниот зелен сертификат, познат како Ковид пасош, што ќе...