Стандард

Епл Воч

ТЕХНОЛОГИЈА

Истражување: Apple Watch ги открива раните симптоми на Ковид-19

Влатко Зорба
Истражувања сугерираат дека паметните часовници, како Apple Watch, можат да детектираат појава на коронавирус пред да се појават симптомите или позитивен тест. Студијата, спроведена од...
error: Превземањето на содржина без дозвола од авторот е дело казниво со закон!!!