Стандард

паметен часовник

ТЕХНОЛОГИЈА

Паметните часовници на Huawei ќе работат со апликации од трети страни

Влатко Зорба
Паметните часовници се достапни во различни дизајни и големини. Во повеќето случаи, треба да пронајдете рамнотежа помеѓу одредени функционалности и траењето на батеријата. Главен приоритет...
ТЕХНОЛОГИЈА

Samsung можеби ќе пушти паметен часовник Android Wear

Влатко Зорба
„Ice Universe“, кој пушта доверливи информации на Твитер, објави помалку контроверзна информација дека следниот паметен часовник на Samsung може да ја замени платформата Tizen со...
ТЕХНОЛОГИЈА

Huawei изгледа подготвува паметен часовник во серијата Nova

Влатко Зорба
Претходно оваа година, Huawei аплицираше за задржување на брендот Nova Watch во Кина. Ова сугерира дека компанијата го подготвува својот прв паметен часовник во серијата...
ТЕХНОЛОГИЈА

Истражување: Apple Watch ги открива раните симптоми на Ковид-19

Влатко Зорба
Истражувања сугерираат дека паметните часовници, како Apple Watch, можат да детектираат појава на коронавирус пред да се појават симптомите или позитивен тест. Студијата, спроведена од...
error: Превземањето на содржина без дозвола од авторот е дело казниво со закон!!!