Стандард
ТЕХНОЛОГИЈА

Huawei изгледа подготвува паметен часовник во серијата Nova

Претходно оваа година, Huawei аплицираше за задржување на брендот Nova Watch во Кина. Ова сугерира дека компанијата го подготвува својот прв паметен часовник во серијата Nova.

Традиционално, уредите што се дел од оваа линија се подостапни и се насочени главно на помлади корисници. Во оваа фаза нема дополнителни информации за првиот часовник во серијата, но очекуваме наскоро да се појави.

Можно е по продажбата на Honor од компанијата да ги насочат своите напори кон развој на линијата Nova, како поевтини уреди. Останува да видиме дали идниот часовник ќе го користи сопствениот оперативен систем на HarmonyOS.

Поврзани вести

Мicrosoft ќе го олесни преминот кон технологии кои не користат лозинки

Влатко Зорба

Мобилна апликација препознава ризик од добивање грип користејќи вештачка интелигенција

msp-admin

Huawei ги претстави лаптопите MateBook X Pro (2021), MateBook 13 (2021) и MateBook 14 (2021)

Влатко Зорба
error: Превземањето на содржина без дозвола од авторот е дело казниво со закон!!!