Таг : Ферари

Авто/мото

Биното: Фетел секогаш беше прва опција, но она што се случи со пандемијата ја смени ситуацијата во Ф1

Влатко Зорба
Директорот на Ферари, Матија Биното изјави денеска дека возачот Себастијан Фетел сè уште не ја разбира целосно одлуката на тимот да не ја продолжи соработката...
Авто/мото

Директорот на Ферари: Добро е што Фетел заминува – и за него и за нас

Директорот на Ферари, Матија Биното изјави денеска дека верува дека Себастијан Фетел сепак уште чувствува страст кон Формула 1. Тој додаде дека не знае што...
Авто/мото

Преговорите меѓу Ферари и Фетел пропаднаа: Формула 1 добива неочекуван пресврт

Stefanija Kuzmanovska
Возачот на Ферари, Себастијан Фетел, ќе го напушти Ферари на крајот на сезоната, откако пропаднаа преговорите за нов договор, јави Би-Би-Си. Како што се наведува,...
Авто/мото СПОРТ

Ферари го претставија својот Ф1 болид за 2020 година (фото/видео)

Тимот на Ферари во Формула 1 официјално го објави својот болид за претстојниот шампионат. Оваа година Скудерија ќе учествува во трката број 1.000 во својата...