Таг : Ферари

Авто/мото

Ферари работи напорно за да ја зголеми моќноста на моторот за 2021 година

Stefanija Kuzmanovska
Тимот на Ферари ја доживува најтешката криза во последните 40 години и никој не верува дека нивните перформанси можат да се подобрат до крајот на...
Компании и пазар

Ферари очекува профит од најмалку една милијарда евра во 2020 година

Влатко Зорба
Производителот на автомобили Ферари, контролиран од инвестициската компанија на семејството Ањели, „Екор НВ“, ги ревидираше годинашните приходи пред каматата, даноците и амортизацијата, и тие треба...
Авто/мото

Фетел: Дајте ми подобар боли и никој нема да ме стигне

Влатко Зорба
Возачот на Ферари, Себастијан Фетел е убеден дека би бил неспоредливо побрз во автомобил на друг конструктор. Поранешниот светски шампион се покажа како подобар возач...
Авто/мото

Биното: Фетел секогаш беше прва опција, но она што се случи со пандемијата ја смени ситуацијата во Ф1

Влатко Зорба
Директорот на Ферари, Матија Биното изјави денеска дека возачот Себастијан Фетел сè уште не ја разбира целосно одлуката на тимот да не ја продолжи соработката...
Авто/мото

Директорот на Ферари: Добро е што Фетел заминува – и за него и за нас

Директорот на Ферари, Матија Биното изјави денеска дека верува дека Себастијан Фетел сепак уште чувствува страст кон Формула 1. Тој додаде дека не знае што...