Стандард

Хеџ Фонд

КРИПТОВАЛУТИ

Уште еден голем хеџ фонд ќе инвестира во Биткоин

Влатко Зорба
Фондовите Miller Value Funds планираат да инвестираат во Биткоин, според нивната последна пријава до Комисијата за хартии од вредност (SEC). „Фондот може да побара изложеност...
КОМПАНИИ

Најголемиот хеџ-фонд во светот ставил облог дека ќе има нова светска економска криза

msp-admin
Најголемиот хеџ-фонд во светот „Бриџватер ашосиејтед“, основан од американскиот милијардер Реј Далио, типувал на пад на берзите во САД и во Европа и на светска...
error: Превземањето на содржина без дозвола од авторот е дело казниво со закон!!!