Стандард

Инсекти

БИЗЛАЈФ

Инсектите се поблиску до чиниите на Европејците

Влатко Зорба
Инсектите официјално направија уште еден чекор поблиску до чиниите на Европејците. Европскиот орган за безбедност на храната (ЕФСА) денес објави дека жолтиот црв е безбеден...
error: Превземањето на содржина без дозвола од авторот е дело казниво со закон!!!