Стандард

Контроли

ЕКОНОМИЈА

За 7 дена извршени 2.608 надзори и контроли, затворени 5 угостителски објекти

Влатко Зорба
Во периодот од 4-ти до 10-ти јануари 2021 година, од страна на седумте инспекциски служби се спроведени вкупно 2.608 надзори и контроли, по основ на...
ЕКОНОМИЈА

Инспекциските служби спровеле 11.358 надзори за спроведување на владините мерки

Инспекциските служби во периодот од 19 до 22 март годинава спровеле вкупно 11.358 надзори на терен во насока на спроведување на владините мерки за справување...
error: Превземањето на содржина без дозвола од авторот е дело казниво со закон!!!