Стандард

ДПИ

ЕКОНОМИЈА

За 7 дена извршени 2.608 надзори и контроли, затворени 5 угостителски објекти

Влатко Зорба
Во периодот од 4-ти до 10-ти јануари 2021 година, од страна на седумте инспекциски служби се спроведени вкупно 2.608 надзори и контроли, по основ на...
КОМПАНИИ

Извршени 4.080 контроли, затворени два угостителски објекта

msp-admin
Во периодот од 23 до 29 ноември од страна на седумте инспекциски служби се извршени вкупно 4.080 контроли, по основ на почитување на здравствените протоколи...
ЕКОНОМИЈА

Пауновски: Министерството за финансии го одби барањето за вработување на 20 инспектори

Влатко Зорба
Немаме доволно инпектори меѓутоа максимално со она што се располага, инспекторите се искористени. Сите инспектори што се со звање советник или помлад инспектор ги користиме...
error: Превземањето на содржина без дозвола од авторот е дело казниво со закон!!!