Стандард

надзори

ЕКОНОМИЈА

За 7 дена извршени 2.608 надзори и контроли, затворени 5 угостителски објекти

Влатко Зорба
Во периодот од 4-ти до 10-ти јануари 2021 година, од страна на седумте инспекциски служби се спроведени вкупно 2.608 надзори и контроли, по основ на...
ЕКОНОМИЈА

Филиповска-Грашкоска: Ќе се постапува драстично при прекршување на протоколите

Засилени контроли и строго постапување на инспекторите кон оние што не ги почитуваат препораките за спречување на коронавирусот најави денеска претседателката на Инспекцискиот совет Магдалена...
error: Превземањето на содржина без дозвола од авторот е дело казниво со закон!!!