Стандард

угостителски објекти

ЕКОНОМИЈА

Влада: Од 28 април отворените делови на угостителските објекти ќе работат до 20:30 часот

Влатко Зорба
На денешната седница Владата ги прифати препораките на Комисијата за заразни болести и донесе измени и дополнувања на мерките за заштита и спречување на ширењето...
ЕКОНОМИЈА

Угостителските објекти ќе бидат опфатени со нови мерки

Влатко Зорба
Економските оператори кои овие две недели ќе бидат затворени ќе бидат опфатени со нови мерки. Во моментов се разгледуват неколку модели кои ќе се базираат...
ЕКОНОМИЈА

Инспекциските служби спровеле 5.197 надзори и контроли, затворени се 8 угостителски објекти

Влатко Зорба
Во периодот од 29-ти март до 4-ти април, од страна на седумте инспекциските служби, се спроведени вкупно 5.197 надзори и контроли. При спроведените надзори, Државниот...
ЕКОНОМИЈА

Инспекциските служби спровеле 4.817 надзори и контроли, затворени 5 угостителски објекти

Влатко Зорба
Во периодот од 11-ти до 17-ти јануари, од страна на седумте инспекциски служби, се спроведени вкупно 4.817 надзори и контроли. При спроведените надзори, Државниот пазарен...
ЕКОНОМИЈА

Угостителските објекти од 21 јануари најверојатно ќе работат до 23 часот

Влатко Зорба
„Најверојатно ќе има продолжување на работното време на угостителските објекти од 21 јануари и би требало да биде до 23 часот“, изјави денес министерот за...
ЕКОНОМИЈА

За 60 отсто намален бројот на затворени угостителски објекти

Влатко Зорба
Во периодот од 28 декември 2020 година до 3 јануари 2021 година, од страна на седумте инспекциските служби се спроведени вкупно 5.718 надзори и контроли,...
КОМПАНИИ

Извршени 4.080 контроли, затворени два угостителски објекта

msp-admin
Во периодот од 23 до 29 ноември од страна на седумте инспекциски служби се извршени вкупно 4.080 контроли, по основ на почитување на здравствените протоколи...