Стандард

Лични податоци

КОМПАНИИ

Војната меѓу Facebook и Apple околу безбедноста на личните податоци ескалира

Влатко Зорба
Две најголеми технолошки компании се најдоа во центарот на сериозен конфликт што избувна во последните недели од 2020 година. Специфичен мотив за влошување на односот...
КОМПАНИИ

„Твитер“ може да биде казнет со 250 милиони долари за неправилна употреба на лични податоци

msp-admin
„Твитер“ објави дека Федералната комисија за трговија (ФТЦ) наскоро може да го казни со 250 милиони долари за неправилна употреба на телефонските броеви на корисниците...
error: Превземањето на содржина без дозвола од авторот е дело казниво со закон!!!